×
صفحه اصلی >> تغذیه >> حبوبات

حبوبات


منیره مهدیخانلو 44 0

پتانسيل دست نخورده

نقش حبوبات در رژيم تغذيه انساني غير قابل انكار است و نيازي به جست‌وجوي بيش از حد نيست تا غذاهايي را بيابيم كه پايه آنها بر حبوبات است. از فلافل گرفته تا دال‌هاي چيني، اين دانه‌هاي مغذاي، تقريباً در تمامي فرهنگ‌هاي غذايي حضور دارند. حبوبات تنوع بسياري هم دارند و مي‌توان ده‌ها نمونه از آنها را در سراسر جهان يافت.

نكته قابل ذكر اما اين است كه اين محصولات، مي‌توانند جايگزين مناسبي براي پروتئين‌هاي حيواني، به ويژه در مناطق فقير جهان باشند، چه از نظر ويژگي‌هاي تغذيه‌يي و چه از نظر قيمت. براي مثال، پروتئين دريافتي از شير، 5 برابر گران‌تر از پروتئين دريافتي از حبوبات تمام مي‌شود. از سوي ديگر به دليل آنكه بازده كشت حبوبات 2 تا 3 برابر بيشتر از غلات است، مي‌توان براي كاهش اثرات فقر روستايي، كشت آنها را به كشاورزان توصيه كرد.

اين محصولات علاوه بر اين امكانات بي‌شماري براي بالا بردن اشتغال زنان فراهم مي‌آورند. در همين رابطه مي‌توان اين را هم اضافه كرد كه پروتئين موجود در حبوبات، 2 برابر پروتئيني كه در گندم وجود دارد و حدود 3 برابر پروتئيني است كه در برنج يافت مي‌شود. حبوبات علاوه بر اين منابعي غني از ريز-مغذي‌ها، شامل آمينو اسيدها و ويتامين‌هاي گروه B هستند كه همگي نقشي اساسي در حفظ سلامت عمومي افراد دارند. در مقابل، ميزان چربي موجود در حبوبات كمتر است و به همين دليل براي مديريت كلسترول مورد مناسب‌تري بوده و مصرف آنها براي مبارزه با چاقي و انواع بيماري‌هاي قلبي و سرطان‌ها هم مفيد است. عناصر آهن و زينك موجود در حبوبات هم بالاترند و بنابراين، براي مبارزه با كم‌خوني در زنان و كودكان مي‌توان از آنها استفاده كرد.


سلامت نیوزحبوبات، غذاي آينده انسان

نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
شماره همراه: